ההבדלים שבין ביטוח נסיעות לחו"ל לתקופות קצרות מול תקופות ארוכות

בשנים האחרונות אפשר לראות לא מעט ישראלים שמחליטים מסיבות שונות לעזוב את הארץ לתקופות ארוכות. יכולים להיות לכך לא מעט מניעים, כמו לדוגמא, טיול תרמילאים למדינה רחוקה. בנוסף לכך, יש גם ישראלים שעושים רילוקיישן למדינות אחרות ואילו אחרים בוחרים ללמוד רפואה באיטליה, בהונגריה ובמדינות שונות. מכאן התעורר הצורך להנפיק פוליסת ביטוח שמיועדת לתקופות ארוכות יותר, שכן עד שלב מסוים הייתה פוליסה שמיועדת רק למטיילים שנמצאים בחו"ל עד 90 יום. לכן, אם גם אתם מתכננים לצאת לתקופה ארוכה כדאי שתדעו שיש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל שמיוחדת לתקופות ארוכות והיא שונה מהפוליסה שמיועדת לתקופות קצרות.

המחיר השונה

אי אפשר לצפות שאדם שנוסע לחו"ל לשנה שלמה ישלם על כל יום את אותו סכום שישלם אדם שנוסע לחמישה ימים לרומא. לכן ברור מדוע חברות הביטוח השונות מציעות מוצרים מוזלים ואטרקטיביים יותר עבור מי שנוסע לתקופה ארוכה. לכן בהחלט ניתן לראות שההבדל העיקרי בין הפוליסות השונות הוא למעשה המחיר.

טיול

מה כלול בפוליסה

עוד נתון שצריך לבדוק לעומק כאשר מנסים לעשות השוואה בין ביטוח נסיעות לחו"ל לתקופות ארוכות ובין ביטוח נסיעות לחו"ל לתקופות קצרות, זו השאלה מה נכלל בתוך הפוליסה. בעוד שטיול לחו"ל יכול לכלול לא פעם גם ספורט אתגרי וסיכונים דומים, הרי שחיים ועבודה במדינה אחרת לא יכללו לרוב את הפרטים הללו. לכן גם הפוליסה תהיה שונה וזה עוד דבר שישפיע בסוף על המחיר.

טיול 2

כך בוחרים חברת ביטוח

אם אתם נוסעים לתקופה ארוכה אתם בוודאי רוצים לעשות ביטוח שיהיה כמה שיותר מקיף לנסיעה שלכם, כי הרי לא תרצו למצוא את עצמכם במצב כלכלי קשה רק כי לא היה לכם ביטוח, בתור התחלה – בצעו בדיקה באתר הר הביטוח וראו אילו ביטוחים קיימים לכם. עם זאת, האם תהיו מוכנים לשלם הון עתק על ביטוח הבריאות שלכם בזמן שאתם לומדים בפירנצה אומנות? כמובן שלא. לכן הדבר הכי חשוב לדעת, זה שלא כל חברות הביטוח מציעות פוליסות שמתאימות לנסיעות ארוכות. משמעות הדברים היא שהדבר הראשון שאתם צריכים לברר זה האם חברת הביטוח שאליה פניתם בכלל מתעסקת בנושא הזה. שנית, האם יש מחיר מיוחד למי שרוצה לעשות ביטוח לתקופה ארוכה? בנוסף לכל אלה, צריך גם לבדוק מספר דברים אודות חברת הביטוח עצמה. כלומר, ממתי היא קיימת? וכמה לקוחות יש לה? מה היא מבטיחה לכם והאם תקבלו מענה בכל עת? כמובן שהשאיפה היא לנסוע לחו"ל ולא לזכור בכלל שיש לכם ביטוח נסיעות, כי מי לא היה רוצה לחזור בריא ושלם? עם זאת, לא הכול נמצא בשליטה שלנו ולכן חשוב לעשות ביטוח כמה שיותר מקיף. עדיף לבחור חברת ביטוח שתוכל לתת לכם מענה 24/7, כי אין לדעת מתי תזדקקו לשירות ולהפעלת הפוליסה שעליה אתם משלמים.

הכתבה מוגשת בחסות משרד עו"ד אורדן.