מעצר ללא צו שופט

מעצר ללא צו שופט

אחת מהדרכים שעומדות לרשותה של משטרת ישראל בדרך לחקר האמת היא לעצור אדם שנחשב כחשוד או כמישהו שאחראי על עבירה כלשהי. בדרך כלל כדי לעצור אדם כזה, ולא משנה באיזו עבירה הוא חשוב, צריך צו שופט, שכן משטרת ישראל לא יכולה ככה סתם להיכנס לעסק של אדם, או לביתו הפרטי, ופשוט להוציא אותו החוצה לחקירה. עם זאת, חשוב לדעת שיש מקרים שבהם יש חשיבות אדירה לשאלת התזמון ומהירות, שכן כבר היו לא מעט מקרים שבהם המשטרה חיכתה לצו שופט אך בינתיים החשוב כבר נעלם. במקרים אחרים החשוב טשטש ראיות או פשוט ברח מהארץ כיוון שמישהו דיווח לו על כוונת המשטרה לעצור אותו ועל כך שהיא ממתינה בעצם לצו השופט. כמובן שבמקרים כאלה זה עלול להיות בעייתי מאוד, כי אם האדם החשד נעלם והמשטרה לא יכולה לעצור אותו, איך ניתן יהיה להמשיך הלאה?

מקרים יוצאים מהכלל

כאמור, יש מקרים שבהם המשטרה יכולה בכל זאת לעצור חשוב אפילו אם אין לה עדיין צו שופט. המקרים האלה מגוונים ויכולים לכלול סיטואציות שונות, כמו לדוגמה כאשר קיים חשד סביר שהחשוד עלול לפגוע בסביבה ולסכן את ביטחונם של אחרים. בנוסף לכך, במקרים שבהם יש סכנה שהחשוד יפגע בביטחון הציבור או אפילו בביטחון המדינה, הרי שניתן יהיה לעצור אותו ללא צו שופט. עוד דוגמאות למקרים שבהם ניתן יהיה לעצור אדם בלי צו שופט הם כאשר ישנו חשד לשיבוש הליכי משפט, לאילמות בתוך המשפחה, לעבירות סמים ועוד. חשוב להיות מודעים ליכולת הזאת של המשטרה שכן יכולות זו הרבה פעמים משנה את התמונה, במידה והמשטרה אכן בוחרת לנצל את האפשרות הזאת. התחדשות הינו מכון יופי ברמת גן.

מה עושים ברגע האמת?

עוד דבר שאתם חייבים לדעת, אם אתם נמצאים היום בצד שבו עוצרים אתכם לחקירה, זה שיש לכם זכות מלאה להתייעץ עם עורך דין מוביל. איש מקצוע כזה יוכל להקשיב לכל המקרה שלכם, לבדוק את הנתונים ובהתאם לכך לתדרך אתכם כיצד לנהוג. לא אחת קורה שהאופן שבו אדם מתנהג בחקירה ישפיע בצורה מהותית ביותר על המשך ההליכים ולכן חשוב להיות מודעים לכך. עורך דין שמכיר את התחומים הללו לעומק יידע לא רק לספר לכם מה עתיד לקרות לכם והוא יידע לא רק לספר לכם על הזכויות שלכם. בנוסף לכל אלה הוא גם יוכל ללוות אתכם בדרך טובה יותר בתהליך שבו אתם עומדים לקחת חלק. יכול להיות שאתם באמת אשמים ויכול להיות שמגיע לכם על כך עונש, אך האם זה אומר שאתם לא צריכים לדאוג לאינטרסים שלכם ולנסות לצמצמם את הנזקים? עורך דין מוביל ידאג לכם ויעשה הכול כדי שהעונש שתקבלו בסופו של דבר יהיה מופחת.